۱۰ ایده برای ایجاد نقاط کانونی زیبا در اتاق ها

بدون ديدگاه

۱۰ ایده برای ایجاد نقاط کانونی زیبا در اتاق ها

۱٫کانون اتاق نشیمن چیست؟ این “چیزی” است که چشمان شما هنگام ورود به یک فضا به زمین فرو می رود. به شومینه ، پنجره ، آثار هنری یا کاغذ دیواری فکر کنید.

Cement tile fireplace

به طور معمول ، یک نقطه کانونی با ورودی اصلی اتاق نشیمن شما روبرو می شود. نکته خوب دیگر اینکه ، اگرچه کانون یک منطقه معمولاً جای مبلمان را تعیین می کند ، ولی این که صندلی شما درست در نقطه ی کانونی قرار بگیرد  یک الزام نیست . همچنین برخی از فضاها بیش از یک نقطه کانونی دارند. ۱۵ مثال زیر روش های زیبایی برای ایجاد یا بهینه سازی نقطه کانونی در اتاق نشیمن شما را به اشتراک می گذارد.

۲٫این اتاق نشیمن دارای سه نقطه کانونی است.

 

antique marble fireplace

اتاق شما ممکن است دارای چندین نقطه کانونی باشد که می توانید با یک گیاه یا  قفسه های تزئینی آن را برجسته کنید . این اتاق نشیمن در شهرک بروکلین که توسط آلیسون جنیسون طراح داخلی برجسته ساخته شده است. این اتاق نشیمن دارای سه نقطه کانونی زرق و برق دار است. تیرهای سقف چوبی زاویه دار با بردن چشم به سمت بالا ، اتاق را بزرگتر نشان می دهد. منسوجات اصلی آنتیک ، سنگی و منقل آجری ،محلی برای قرار دادن مبلمان است. دیوارهای آجری در معرض جزئیات معماری قرار گرفته شده  است که باعث ایجاد گرمی به فضای مدرن می شود.

۳٫نحوه ایجاد یک نقطه کانونی در اطراف یک دیوار عجیب

Gold-Glam-Small-Living-Room

تزئین اطراف دیوار اتاق نشیمن برای دیوارهایی که نمای زیادی ندارد می تواند چالش برانگیز باشد. متخصصان دکوراسیون در Havenly ، با طراحی خاص، راه حلی برای این معضل پیدا کرده اند. یک آینه بزرگ در وسط کاناپه ، یک کانون قابل توجه در بزرگترین دیوار اتاق ایجاد می کند. یک گروه بندی شیک از اشیاء طلا ، یک چراغ کف ، تزیینات ستاره ای که مانند ستارگان دب اکبر است و با جنس  فلز هستند و بر روی دیوار سمت راست قرار گرفته است تعادل نامتقارن را فراهم می کند.

۴٫با استفاده از کاغذ دیواری ، یک نقطه کانونی ایجاد کنید.

Floral-wallpaper-decor-trends

کاغذ دیواری جسورانه می تواند تمرکز را به اتاقی که فاقد آن است ، اضافه کند. در این مثال که در سایت سوئدی Alvhem Makleri مشاهده شده است ، یک کاغذ دیواری گلدار که با یک آینه بزرگ یک نقطه کانونی چشمگیر در آپارتمان  ایجاد می کند. در سمت چپ دومین نقطه کانونی اتاق است. قاب بندی درب ورودی منتهی به اتاق خواب کوچک ، یک دیوار گالری شیک ایجاد کرده است.

۵٫چیدن مبلمان در اطراف نقطه کانونی پنجره

Bungalow-Living-Room

مبلمان به طور معمول در اطراف یک نقطه کانونی قرار می گیرند ، همانطور که در این اتاق نشیمن توسط Sheer and Company نشان داده شده است ، یک شرکت طراحی داخلی عالی مستقر در آستین ، تگزاس. پنجره نقطه اصلی اتاق است. دیوار گالری روی دیوار بالای مبل و واحد قفسه بندی گوشه ای نیز باعث جذابیت بصری می شود. استفاده از کاغذ دیواری مدرن به رنگ آبی آرامش را به فضای این اتاق آورده است.

۶٫دیوار آجری دراماتیک

Brick wall focal point in London apartment

در این آپارتمان شهری توسط Black and Milk ، یک شرکت طراحی داخلی خارج از لندن ، دیوار آجری قرمز در سمت راست را برای  محل کانونی اتاق نشیمن در نظر گرفته است. نقاشی روی دیوار آجری سمت چپ همان چیزی است که باعث می شود آجرهای قرمز از هم جدا شوند. مبل طلایی و چاپ شهری به جلب توجه چشم به فضای نشیمن شیک کمک می کند. شما میتوانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح آجر نمای آجری را به فضای داخلی خود بیاورید.

۷٫با انتخاب یک کاغذ دیواری سیاه رنگ یک دیوار گالری چشم نواز ایجاد کنید.

traditional black living room

گاهی اوقات ، تمام نیازهای یک اتاق یک دیوار گالری چشم نواز است که به عنوان یک کانون توجه قرار می گیرد. ترفند به کار رفته در این طراحی نصب آثار هنری روی دیواری است که از ورودی اصلی اتاق نشیمن قابل مشاهده است ، همانطور که در این خانه دوست داشتنی که توسط شرکت طراحی داخلی واقع در نیویورک ، نشان داده شده است.  چشمان شما در این نوع طراحی نمی تواند با وجود این کاغذ دیواری مشکی ، کارهای هنری دیگری که در اتاق قرار گرفته جلب شود.

۸٫یک پنجره ساده را نمایشی تر و جذاب تر کنید.

moody living room with bright colors

هنگامی که توسط بوتیک شرکت طراحی داخلی Alison Giese Interiors خارج از ویرجینیا شمالی وارد این اتاق نشیمن می شوید ، پنجره بزرگ توجه شما را جلب می کند. بنابراین تزئین ناحیه اطراف نقطه کانونی کاملاً منطقی بود. دو صندلی مختلف ، یک سالن چرمی و صندلی پلنگی یک مکان را برای نشستن ایجاد می کنند. یک کلاه بزرگ سفید آفریقایی از دیوار آویزان است.  یک گلدان سبز در برابر رنگ دیوارها چشم را نوازش می دهد.

۹٫استفاده از وسایل تولید نور مانند لوستر به عنوان نقطه کانونی

blue black living room walls

یک لوستر در این اتاق نشیمن توسط Lindsay Pincus طراح داخلی مستقر در کالیفرنیا برای ایجاد نقطه کانونی استفاده شده است . سایز این نقطه کانونی ، اندازه است. یک چراغ کوچکتر توجه شما را جلب نمی کند.

۱۰٫با یک ویژگی منحصر به فرد به ایجاد یک نقطه متمرکز بپردازید.

retro tiny living room in NYC

اولین چیزی که هنگام ورود در این اتاق نشیمن کوچک مشاهده می کنید پنجره است. برای ایجاد توجه بیشتر به کانون توجه ، افراد خلاق در پروژه جدید طراح مستقر در بروکلین الهام گرفته از Mondrian با استفاده از نوارهای باریک چوبی به رنگ مشکی استفاده کرده اند. آنها برای جلب توجه بیشتر ، آنها را در بالای یک قفسه کوچک برای تزئین بهتر استفاده کرده اند.

دکوراسیون اصفهان
کاغذ دیواری ، پارکت و کفپوش :
فروش و اجرای بهترین مدلها و طرحهای کاغذ دیواری،پارکت(لمینت)و کفپوش در دکوراسیون اذین سرای اصفهان.
اجرا کننده ی برترین محصولات تزِییناتی و دکوراسیون داخلی.
ما برایتان زیباترین و با کیفیت ترین محصولات را اورده ایم.
کیفیت عالی و قیمت مناسب کاغذ دیواری،پارکت وکفپوش.
ضمانت اجراو سرویس دهی سریع و قیمت مناسب.
دارای چندین طرح و رنگهای متنوع،شادو زیبا.
انواع کاغذ دیواری مخمل و برجسته.
انواع کاغذ دیواری پوستری خارجی.
۱۰۰%قابل شست وشو(کاعذ دیواری،پارکت وکفپوش)
کاغذ دیواری ها با متدروز اروپا و از فرانسه،چین،امریکا،کره،ایتالیاوانگلستان وترکیه.
کفپوش های چینی و کره ای.
پارکت لهستانی،بلژیک،المان،چین وترکیه.
( فروش و پخش کاغذ دیواری ،پارکت وکف پوش )

 

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.