چند ایده جذاب برای اتاق خواب

بدون ديدگاه

یکی از بخش های مهم خانه اتاق خواب است. جایی که در آن روز را آغاز و شب با آرامش در آن به خواب می روید. بنابراین طراحی و دکوراسیون آن باید به گونه ای باشد که در آن احساس آرامش کنید. از این رو فضای اتاق خواب یکی از تاثیرگذارترین بخش های هر خانه است و بکارگیری دکوراسیون نامناسب می تواند به مرور زمان، منجر به ناراحتی و یا افسردگی افراد ساکن در آن خانه شود.

 

به همین دلیل از شما می خواهیم که در صورتی که از اتاق خواب و وضعیت طراحی و دکوراسیون آن راضی نیستید و یا احساس خوبی ندارید، حتما این موارد را مطالعه و در صورت امکان بکار ببرید:

 

 

۱- رنگ آمیزی اتاق خواب:

یکی از نکات مهم این است که با استفاده از رنگ دلخواه، اتاق خواب خود را کاغذ دیواری کنید. این کار تاثیر بسیار خوبی در روحیه شما می تواند بگذارد. هیچ چیزی از این بهتر نیست که هنگام صبح از خواب بیدار شده اید و در اتاق شما رنگ های مورد علاقه شما از همان ابتدا در برابر چشمان شما قرار گرفته اند. مسلما این مسئله در روحیه افراد می تواند تاثیر بسیار مناسبی بگذارد. لازم نیست که مو به مو، باید و نبایدهای کاربردهای رنگ را بکار ببرید. اگر رنگ خاصی (مثلا سبز یا آبی) را دوست دارید، می توانید اتاق خواب خود را با استفاده از همان رنگ، رنگ آمیزی کنید. ولی بهتر است تا حد امکان از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید.

 

پیشنهاد دیگر در این زمینه، استفاده از رنگهای مکمل است. تصور کنید که در کف اتاق خواب از کفپوش پارکت لمینت استفاده کرده اید، می خواهید رنگ آن را با سایر عناصر اتاق خواب از لحاظ رنگ هماهنگ کنید. همانطور که در بخش های دیگر اشاره کردیم تنها خرید پارکت لمینت و نصب آن در خانه شاید کافی نباشد بلکه هماهنگی رنگ کفپوش با سایر اجزای خانه هم مسئله مهمی است. به خصوص در اتاق خواب. سعی کنید با بکار بردن رنگ های مکمل در وسایل اتاق (نسبت به رنگ دیوار) دکور اتاق خواب را متحول کنید. البته پیش از آن به این نکته که دیوارها چه رنگی شوند بهتر است نیز توجه داشته باشید و تا حد امکان نکات مربوطه را بکار بگیرید. رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که از لحاظ تئوری رنگ، مکمل و در مقابل یکدیگرند. مثلا رنگ سبز، مکمل قرمز است و یا آبی مکمل نارنجی و رنگ ارغوانی مکمل زرد است.

 

بکار گیری رنگ های مکمل در دکوراسیون اتاق خوب می تواند بسیار موثر باشد. برای مثال اگر رنگ دلخواه شما آبی است، می توانید دیوارها را با رنگ آبی کم رنگ و یا ملایم رنگ آمیزی کرده و سپس از کوسن ها و یا پتوی نارنجی رنگ در اتاق خواب استفاده کنید. البته از این طیف رنگ ها و یا رنگ های مشابه هم می توانید جهت رنگ آمیزی قرنیز و متعلقات آن نیز استفاده کنید.

۲- استفاده از روتختی و پرده بطور مشابه:

یکی از نکاتی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند، این است که می توان در اتاق خواب به بهترین نحو ممکن از پرده و روتختی که یک نوع پارچه برای ساخت آنها استفاده شده، بکار برده شود. پارچه ای که رنگ آن با رنگ های بکار رفته در دکور اتاق خواب متناسب باشد. در بسیاری از موارد، استفاده اشتباه از پارچه هایی با طرحهای متنوع برای پرده و روتختی اتاق، نه تنها فضا و رنگ بندی آن را خسته کننده و زشت می کند، بلکه این کار موجب می شود که فرد در درازمدت حس چندان مناسبی نداشته باشد. داشتن تنوع در اتاق خواب گزینه مناسبی است به شرط اینکه حساب شده باشد و در این زمینه هیچ گونه زیاده روی صورت نگیرد. اگر به هر دلیلی تمایلی به استفاده از یک جنس پارچه برای روتختی و پرده های اتاق خواب ندارید، می توانید از پارچه های مشابه و طرح هایی که اختلاف زیادی با یکدیگر ندارند، استفاده کنید.

 

 

۳- نورپردازی اتاق خواب:

یکی از ویژگی های داشتن یک اتاق خواب مناسب، داشتن نورپردازی مناسب است. این مسئله بسیار ضروری و موثر است. به خصوص نورهای ملایم و آرامش بخش که شبها می تواند حس آرامش را در افراد ایجاد کند. در اتاق خواب، جهت ایجاد روشنایی لامپ و یا لوستر وجود دارد ولی برای ایجاد فضایی آرام و مطلوب می توانید از شمع، آباژور و یا هالوژن های دیواری استفاده کنید. این لوازم، روشنایی ملایمی را تولید می کنند که برای افرادی که شبها در اتاق خواب استراحت و یا مطالعه می کنند، مناسب است.
نور ملایم می تواند زیبایی اتاق خواب شما را هنگام شب، افزایش دهد.

 

۴- استفاده از پارچه های نرم:

استفاده از پارچه های نرم و لطیف می تواند کمک بزرگی به داشتن راحتی و آرامش در اتاق خواب کند. بنابراین هنگام انتخاب و خرید لباس خواب، بالش، پتو و روتختی تا حد امکان از چنین پارچه های استفاده کنید. اتاق خواب باید محل آسایش و راحتی افراد باشد. نرم بودن پارچه های بکار رفته در این موارد ذکر شده می تواند کمک بزرگی به شما باشد.

 

در پایان این مسئله را هم در نظر داشته باشید که صرفا استفاده از تزئینات و یا وسایل گران و با ارزش، نمی تواند زینت بخش خانه و یا اتاق های خواب باشد. بلکه گاهی می توان حتی با رعایت چند نکته ساده، فضای خانه را تا حد امکان زیبا و در عین حال آرامش بخش کرد. راحتی و داشتن حس آرامش در خانه بسیار مهم است. استفاده مناسب از کفپوش های چوبی، نور پردازی مناسب و ترکیب بندی رنگ ها می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی کند.

برای تماس با ما از فرم زیر استفاده کنید:

کلمات کلیدی: راهنمای طراحی اتاق خواب ، اتاق خواب مدرن ، اتاق خواب شیک 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.