نصب کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید

بدون ديدگاه

با این ویدئو یاد بگیرید نصب کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید!

نصب کاغذ دیواری:نصب کاغذ دیواری نیاز به مهارت و دقت دارد و کاری نیست که نتوانید خودتان از عهده آن بر بیاید . اگر فکر می کنید که در کارهای فنی همیشه موفق بوده اید و نتیجه کارهایی که خودتان از عهده آن بر آمدید رضایت بخش بوده پس معطل نکنید. هرچند که پیشنهاد ما به شما این است که از نصاب متخصص و کارشناس این کار کمک بگیرید، به خصوص اگر کاغذ دیواری ای که خریداری کرده اید گران قیمت است شاید نوعی ریسک به حساب بیاید.

در نصب کاغذ دیواری از چسب های با پابه آب استفاده می گرددکه که نه تنها بویی ندارد بلکه در زمان کوتاهی نیز خشک می شوند. چسب هایی که از بین درزهای کاغذ دیواری ممکن اسن بیرون زده باشد به راحتی با اسفنج یا ابر خیس پاک می شوند. بنابراین خیلی نگران نباشید اگر مراحل کار را به درستی انجام دهید و دقت را در کارتان لحاظ کنید همه چیز خوب پیش می رود.

خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنم :کندن کاغذ دیواری از دیوار ، گام به گام آموزش جدا کردن کاغذ دیواری

وسایل مورد نیاز

حالا که می خواهید خودتان دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کنید به این وسایل احتیاج خواهید داشت؛

  • رول کاغذ دیواری که انتخاب کرده و خریده اید.
  • تیغ موکب بری یا کاتر
  • کاردک پلاستیکی
  • چسب چوب
  • چسب مخصوص کاغذ دیواری
  • قلمو یا غلطک نقاشی
  • میز کار

رول کاغذ دیواری را از فروشگاه های تزئینات و دکوراسیون می توانید بخرید. همچنین راه ساده تر آن خرید از فروشگاه های آنلاین کاغذ دیواری مانند دکورمال  است که به شما این امکان را میدهد که از میان صدها آلبوم کاغذدیواری انتخاب و خرید کنید. باقی لوازم را از فروشگاه های ابزار یراق می توانید با قیمت مناسب خریداری کنید. البته چسب کاغذ دیواری و چسب چوب را نیز می توانید از رنگ فروشی ها هم تهیه کنید و از فروشنده آنجا در مورد نحوه آماده کردن چسب کاغذدیواری سوالاتی بپرسید تا راهنمایی شوید. رول های کاغذ دیواری در عرض ۵۰ سانتیمتر و ۷۰ سانتیمتر و هم چنین ۱ متر عرضه می شوند. قیمت کاغذ دیواری هم با توجه به کیفیت کاغذ ، جنس و ساخت کشور متفاوت است.

به جای میز کار می توانید از میز بزرگ خانه مانند میز غذاخوری منزل استفاده کنید و به جای خط کش بلند نیز از یک وسیله شبیه خط کش که طول بلندی دارد استفاده کنید ، فقط باید مطمئن باشید که آن وسیله کاملا صاف است.

خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنم : روش صحیح نصب کاغذ دیواری چیست؟

چسب کاغذ دیواری نوع پودر شبیه به گچ است. این پودر با نسبتی از آب و چسب چوب مخلوط می شود تا قابل استفاده باشد. کیفیت چسب کاغذ دیواری مهم است سعی کنید نوع خوب آن را تهیه کنید تا حین نصب دچار مشکل نشوید. همچنین تناسب در ترکیب و نحوه آن نیز موثر است. روشی که برخی از نصاب های حرفه ای به کار می برند این است که مته ای با سری شبیه به پروانه بر روی دریل قرار می دهند و آن را درون ظرف چسب فرو می برند و با روشن شدن دریل برقی دقیقا مانند همزن آشپزخانه ، تمامی مواد ترکیبی را به طور یکدست  با سرعت بالا مخلوط می کند. این کار  باعث می شود که چسب به خوبی ترکیب شود و هنگام نصب زیر کاغذ دیواری کمتر حباب هوا باقی بماند. خوب است که خودتان در منزل راهی برای ترکیب یکنواخت مخلوط پیدا کنید و آن را عملی کنید.

میدانید چرا باید قبل از نصب کاغذ دیواری دیوارها را آماده کرد؟

زیرسازی و آ­ماده کردن دیوار برای نصب کاغذ دیواری

حالا که وسایل و مواد لازم را برای انجام نصب کاغذ دیواری آماده کرده اید ، نیاز داریم که سطح مورد نظر را بررسی کنیم و آن را زیرسازی کنیم. اگر دیواری قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید دارای رطوبت و نم گرفتگی است، علاوه بر اینکه باید نم را از بین ببرید باید مطمئن شوید که باعث و بانی این رطوبت و نم دادن دیوار را ریشه کن کرده اید. چرا که نم و رطوبت اگر همچنان ادامه داشته باشد ، مطمئنا کاغذدیواری نصب شده را دچار مشکل می کند.

کاری که باید انجام دهید ، جدا کردن کلید و پریزها از دیوار است ، نیازی نیست که شوفاژ ها را از دیوار جدا کنید ، آب بندی کردن و اتصال دوباره شوفاژ به دیوار کار زمان بر و نسبتا سختی است. بنابراین صرفا با یک وسیله مانند تی و یا چوب بلند می توانید هنگام نصب ، کاغذ دیواری را پشت شوفاژ هدایت کنید و بچسبانید، مگر اینکه هیچ فاصله ای بین دیوار و شوفاژ وجود نداشته باشد، اما برخی از شوفاژها نیز با فاصله کافی به دیوار نصب می شوند در حد اینکه می توانید با دست نیز کاغذ دیواری را به دیوار بچسبانید.

آموزش نصب کاغذ دیواری روی رنگ مولتی کالر!!

فراموش نکنید که از کنتور برق ، برق اتاق را قطع کنید. سپس هر جایی از روی دیواری که تبله کرده و دچار رطوبت شده است را با کاردک فلزی جدا کنید. این را تا چند سانتیمتر ادامه دهید ، تا حدی که تمام گچ های خیس روی دیوار از دیوار جدا شده و به قسمتی که نم و رطوبت دقیقا از آنجا آغاز شده است برسید . مشکل و منبع رطوبت را حل کنید  و سپس دوباره دیوار را گچ کنید.

البته پیشنهاد ما به شما این است که که از متخصص این کار در زمینه برطرف نمودن رطوبت و نم دیوار کمک بگیرید. چرا که مطمئنا او در این زمینه بیشتر از شما تجربه دارد و حداقل این است که پس از نصب کاغذ دیواری ، اگر دیوار نم بدهد و روی کاغذدیواری ها اثر کند دوباره مجبور نیستید این مراحل را تکرار کنید. خوب فرض می کنیم که نم رطوبت دیوار کاملا برطرف شده است و گچ دیوار نیز خشک شده است.

مرحله بعد چک کردن دیوار از نظر ترک و شکاف های ریز، جای میخ است ، این ترک هایی مویی ممکن است به سختی با چشم دیده شوند اما اگر دلتان می خواهد نتیجه کار تمیز و یکدست باشد حتما باید این موارد را هم رفع کنید. معمولا این ترک ها در کنج ها و کنار کلید و پریزها ، لبه های پنجره نیز اتفاق می افتد. برای رفع این مساله می توانید از بتونه استفاده کنید. ابتدا روی درزها و ترک ها را با کاردک تیز به طور عمیق تری شکاف ایجاد می کنید که بتونه کاملا به درون آن نفوذ کند. ترکیب بتونه ای که نصابان حرفه ای از آن استفاده می کنند می تواند گچ کناف با آب و مقداری چسب کاغذدیواری باشد. برای ترک های بزرگ مقداری مل هم به این ترکیب اضافه می شود.

دلیل اینکه چسب کاغذ دیواری به این کاغذدیواری اضافه می کنیم این است که این بتونه زودتر خشک شود. بعد از آن ادامه کار بدین صورت است که باید قسمت هایی که به تازگی گچ کاری شده است با روغن الیف یا روغن پرایمر ( یک نوع روغن برای زیرسازی قبل از رنگ کردن است) پوشش داده شود. اگر دیوارتان نیز از ابتدا گچی بوده است و هیچ گاه نقاشی نشده است که لازم است کل سطح دیوار را روغن الیف بزنید. ممکن  است در برخی از کاغذدیواری های نازک سطح زیرساز شده به خصوص در قسمت هایی که بتونه انجام شده است به چشم بیاید، اگر برایتان خیلی مهم است ، یک لایه نازک رنگ روغن در حد آستری بر دیوار بزنید که رنگ دیوار یکنواخت شود. اگر نه که مرحله بعد با زدن محلول رقیقی از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش به دیوار آغاز می شود. این کار را با قلموی بزرگ و سریع انجام دهید و باعث می شود گرد و غبار احتمالی موجود روی دیوار از بین برود و باعث می شود که نصب کاغذدیواری محکم و قوی تر انجام گیرد.

همزمان با زیرسازی کاغذ دیواری ، هر نوع رنگ آمیزی که درب ها ، یا پنجره ها و همچنین سقف نیاز دارد باید قبل از نصب کاغذ دیواری انجام شود. چرا که پس از نصب کاغذ دیواری ممکن است که رنگ به روی کاغذ دیواری ها پاشیده شوند.

آموزش نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک!!

 

نحوه نصب و آماده کردن کاغذ دیواری

نصب کاغذدیواری ممکن است آسان به نظر برسد. اما فوت و فن های خاص خود را دارد که واقعا ممکن است شما را به نصاب حرفه ای کاغذدیواری نیازمند کند . با این حال پس از مطالعه روش های برش ، اندازه گیری و چسب کاری کاغذ دیواری این مقاله احتمالا خودتان این کار می توانید انجام دهید . فقط این نکته را فراموش نکنید که تا زمانی که مطمئن نشده اید از پس این کار بر می آیید، کاغذ دیواری ها را برش نزنید و از یک نصاب یا فردی که قبلا شخصا این کار را انجام داده است کمک بخواهید چرا که مانند هرکار دیگری نیاز به تجربه عملی قبلی دارد.

در این بخش از نصب کاغذ دیواری که شامل چند مرحله است باید چسب کاغذ دیواری را آماده کنید. کاغذدیواری های را اندازه گیری و برش دهید و به دیوار نصب کنید.

با آغاز عملیات نصب شما باید از ارتفاع دیوار مطلع باشید. قبل از برش کاغذ دیواری ها بر اساس ارتفاع دیوار باید مطمئن باشید که همه کاغذدیورای هایی که برروی یک ضلع دیوار و یا در یک زاویه دید یکسان قرار می گیرند از شماره سری ساخت یا BATCH No.  یکسان نیز برخوردارند. این شماره که بر روی هر رول کاغذ دیواری نوشته شده است ، از خود کارخانه برای هماهنگ یودن رنگ کاغذدیواری ها ارائه می شود. چرا که ممکن است در فرایند تولید به مقدار ناچیزی رنگ آن ها از یکدیگر فرق کند.

خوب بعد از اینکه دیوار را اندازه گرفتید، حالا کاغذ دیواری ها را بر روی میز کار و یا میز ناهارخوری پهن کنید. به اندازه دیوار و ۵ سانتیمتر بیشتر از آن اولین قواره از کاغذ دیواری را برش دهید. سپس قواره بعدی مطابق با نقش و طرح قواره قبلی خود باید برش بخورد. به این کار می گویند جوری طرح و در مورد کاغذ دیواری های طرح دار بسیار حائز اهمیت است به نوع که ممکن است مثلا ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر  از رول کاغذ دیواری را برای  قواره کاغذ بعدی را از دست بدهید به طوری که طرح هر قواره از کاغذ دیواری کنار با طرح قبلی و بعدی خود ست باشد. به همان ترتیبی که برش داده ایم باید روی هم قرار گیرند که تریب کنارهم قرارگیری آن فراموش نشود.

چسب کاغذ دیواری که از ترکیب چسب چوب ،  آب و چسب کاغذدیواری که پودری شکل است بدست می آید و همانطور که طرز تهیه آن را در بالا گفتیم آماده شده است.

بعد از اینکه به تعداد لازم قواره ها را از روی هر رول کاغذ دیواری برش دادیم، به همان ترتیب نیز چسب را به پشت کاغذ دیواری می چسبانیم و به سمت پشت کاغذ دیواری از دو طرف تا میکنیم. یعنی اینکه دو طرف چسب خورده کاغذدیواری به روی همدیگر قرار می گیرند، بگذارید به همان ترتیب به مدت ۱۰ دقیقه باقی بمانند. تا کردن کاغذدیواری به سمت دو طرف چسب دار برای این است که چسب ها زود خشک نشوند. البته فراموش نکنید که هنگام چسب زدن در قسمت های لبه کمتر چسب بمالید، از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت لبه های کاغذ دیواری قلمو را بکشید.

در مورد برش هر رول و چسب زدن آن نیز بهتر است که بعد  از پایان چسب زدن یک رول شروع به نصب کاغذدیواری بر روی دیوار کنید چون ممکن است طول بکشد و کاغذدیواری های چسب خورده خشک شوند و سپس به سراغ رول بعدی بروید. کار اولین نصب قواره را با رسم خط شاقول از کنج دیوار آغاز کنید. برخی از کاغذ دیواری های پشت چسب دار خودشان چسب دارند و نیاز به زدن چسب به دیوار و خود کاغذ دیواری نیست. در مورد برخی از کاغذ دیواری های نان وون NON_WOVEN نیز صرفا چسب به دیوار زده می شود و به خود کاغذ دیواری نیازی نیست.

 

در این مرحله از نصب کاغذ دیواری : کاغذدیواری چسب خورده را از بالای دیوار به سمت پایین دیوار نصب کنید. سمت تای بالای کاغذدیواری را باز کنید و از بالای دیوار شروع کنید. هنگامی که بالای دیوار را می چسبانید سمت تای پایین کاغذ دیواری همچنان به سمت داخل باشد تا چسب خشک نشود. اولین نصب کاغذ دیواری از کنج آغاز شود و با توجه به خط شاقول روی دیوار لبه های آن نصب گردد چرا که نمی توان به عمود بودن تمامی کنج های دیوار اعتماد کرد. اولین کاغذ دیواری که عمود نصب شود باقی کاغذ دیواری های نیز به صوررت عمود و مرتب نصب می گردند.

بعد از چسباندن کاغذدیواری به دیوار از بالا تای پایین را باز کرده و پایین کاغذ دیواری رابه دیوار می چسبانید ، سپس با کاردک پلاستیکی سعی کنید که چسب را از وسط کاغذ دیواری به سمت لبه های کاغذدیواری بکشید و کاغذدیواری را به دیوار محکم کنید. با فرچه و کاردک پلاستیکی سعی کنید چروک های احتمالی را صاف کنید. با کمک کاردک و یا خط کش فلزی و کاتر بخش های اضافه را روی سقف و یا کف برش دهید.

قسمت هایی مانند پریزو گوشه ها را می توانید همانجا روی دیوار برش دهید. توجه کنید که کاغذ دیواری چسب خورده شده نبایبد بیشتر از ۱۵ دقیقه به حال خود باقی بماند وگرنه خشک می شود و چسب آن کش می آید و قابل استفاده نیست. ادامه کار به همین نحو برای هر رول کاغذدیواری و چسب زدن و نصب آن به دیوار تکرار می شود. بعد از نصب کامل کاغذدیواری از دست کاری آن روی دیوار بپرهیزید.

حباب های ایجاد شده زیر کاغذدیواری بر روی دیوار مساله رایجی است و و نگران آن نباشید و این اتفاق معمولا ظرف چند ساعت و یا کامل خشک شدن چسب زیر کاغذ از بین می رود. اگر بعد از اینکه کاغذدیواری ها را نصب کردید و در برخی از لبه های کاغذ دیواری مشاهده کردید که لبه ها باز هستند ، می توانید با دقت و احتیاط  لبه های آن را کمی خیس کرده و با مقدار چسب کاغذ دیواری و یک چسب چوبی تیوپی بهم بچسبانید.

برای مشاهده انواع مدل های جدید کاغذ دیواری ، پارکت ، کفپوش و پوسترهای سه بعدی  به همراه قیمت یه روز آن به سایت فروشگاه آنلاین اصفهان دکور وارد شوید.

کلمات کلیدی:  نصب کاغذ دیواری را خودتان انجام دهید ، آموزش نصب کاغذ دیواری، چگونه کاغذ دیواری را نصب کنیم ، آماده کردن چسب کاغذ دیواری ، آموزش قدم به قدم نصب کاغذ دیواری

 

دکور مال | نمایندگی اصفهان | بزرگترین سامانه بازسازی و زیبایی منازل، برای ارتباط با ما از طریق فرم تماس زیر و یا ایمیل اقدام فرمایید.

 

DecorMal.shop@gmail.com

دکور مال

| بازسازی | زیباسازی | 

 | نمایندگی اصفهان |

 decormal.ir 

فرم ثبت سفارش | کاغذ دیواری | بازسازی | زیباسازی |

با استفاده از فرم زیر می توانید درخواست و سفارش خود را به ما ارایه کنید. کارشناسان ما در اسرع زمان با شما تماس می گیرند.
  • برای اینکه کارشناسان ما با شما تماس بگیرند لطفا شماره موبایل یا تلفن خود را درج کنید.
  • در این بخش به طور مختصر از نوع درخواست خودتان مانند |سفارش کاغذ دیورای | سفارش زیباسازی | سفارش پارکت | سوال های درخواستی | به ما بگویید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.