سبک مدرن در دکوراسیون داخلی را بهتر بشناسیم.

بدون ديدگاه

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی را بهتر بشناسیم.

مدرن (Modern)  یک کلمه  لاتین است و در فارسی به معنی جدید و تازه باب شده می باشد.

سبک مدرن یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی برای خانه ها میباشد. با ساده گی  که این سبک در خانه به وجود می آورد، برای خانه های کوچک و مدرنی که امروزه برای جوانان جذاب است  بسیار مناسب می باشد. در این مقاله  قصد داریم ویژگی های این سبک را معرفی کرده سپس، ترفندهایی را به شما آموزش دهیم تا با استفاده از آن ها بتوانید خانه ی خود را به سبک مدرن دکوراسیون کنید، با ما همراه باشید.

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی در اواخر قرن ۱۹ و در اوایل قرن ۲۰ میلادی به وجود آمده است. و چون در این سبک  سادگی و نوگرایی ، وجود دارد در نیمه قرن ۲۰ به اوج محبوبیت خود رسید  و از آن پس تا کنون همچنان طرفداران زیادی دارد.

با ویژگی های  سبک دکوراسیون مدرن آشنا شوید؟

بارز ترین ویژگی برای سبک مدرن سادگی می باشد. سادگی در این سبک به این معناست که در طراحی فضای داخلی، از مبلمان و اثاثیه ای استفاده کنیم که دارای خطوط صاف و مستقیم هستند و از خطوط منحنی و جزئیات غیر ضروری استفاده نشده است. همچنین از رنگ های خنثی در کنار طراحی ساده فضا و وسایل، در این سبک استفاده شده است تا سادگی فضای حفظ شود. از دیگر ویژگی های اساسی این سبک، کاربردی بودن وسایل می باشد. در سبک مدرن ، انتخاب و چیدمان مبلمان و لوازم تزیینی باید هدفمند باشد و در صورتی  استفاده شود که مورد نیاز باشد، در غیر این صورت باید کنارشان گذاشت. این کار باعث می شود تا فضای خانه، فضایی دلنشین، شیک و به دور از هر گونه در هم ریختگی و تجمل شود . اگر شما فردی هستید که به سادگی و نظم و ترتیب بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهید، با ما همراه باشید تا در ادامه ترفندهایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید این سبک را در منزلتان پیاده سازی کنید.

برای اینکه دکوراسیون منزلتان را به سبک مدرن بچینید لازم است با این مقاله همراه باشید و نکات زیر را به کار ببرید.

  •  از رنگ خنثی در سبک مدرن استفاده کنید

 رنگ های خنثی بهترین گزینه برای دکور فضای داخلی خانه های مدرن میباشد تا سادگی را در این سبک ایجاد کند.برای طراحی بهتر ، بهتر است که این رنگ ها را به صورت تک رنگ در وسایل و قسمت های مختلف خانه به کار ببرید. برای مثال رومبلی انتخاب شده برای  یک مبل، تنها باید از یک رنگ باشد و یا دیوار اتاق خواب فقط سفید رنگ باشد.

  • در سبک مدرن برای پوشش دهی کف ساختمان  از مصالح طبیعی  استفاده کنید.

برای ایجاد تعادل رنگ در کنار رنگ های خنثی از چوب استفاده کنید.  پارکت های چوبی بهترین انتخاب برای کف منزلتان است تا بافت طبیعی موجود در پارکت، فضای سرد و خشک ایجاد شده توسط رنگ های خنثی را از بین ببرد.  سرامیک هایی با سایز بزرگ نیز گزینه مناسبی برای سبک مدرن می باشد. که انتخاب بین این دو، به سلیقه خودتان بستگی دارد.

برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۳٫ در سبک مدرن، مبلمان و اثاثیه را با توجه به کارایی آن ها چیدمان کنید

همان طور که قبلا گفتیم انتخاب و چیدمان مبلمان و لوازم تزیینی باید هدفمند باشد و در صورتی  استفاده شود که مورد نیاز باشد، در غیر این صورت باید کنارشان گذاشت. این کار باعث می شود تا فضای خانه، فضایی دلنشین، شیک و به دور از هر گونه در هم ریختگی و تجمل باشد. پس هرگونه دکوریجات که فقط جنبه تزئین و تجملات دارند را مانند گلدان های خاص، کوزه های سفالین را کنار بگذارید و فقط به اندازه نیاز از کوسن و فرش استفاده کنید.

  •  از فلزات درخشان در سبک مدرن استفاده کنید

فلزات درخشان و براق مانند کروم واستیل یکی از عناصر پرکاربرد در سبک مدرن است. از فلزات جلا داده شده در بخش های مختلف خانه نظیر  بخشی از مبلمان، پایه میز، اسکلت صندلی، شیرآلات، دستگیره در، دستگیره کابینت، لوستر و نرده ها استفاده کنید.

  • در سبک مدرن  از یک وسیله دکوری خاص و یا یک  مبل خاص به عنوان نقطه کانونی  استفاده کنید

برای ایجاد جذابیت بصری در سبک مدرن از یک دکوری و مبلمان خاص با طراحی منحصر به فرد استفاده کنید. استفاده از این عنصر خاص با رنگ های شاد در میان رنگ های خنثی جذابیت  فضا را افزایش می دهد. شما می توانید یکی از تابلوهای هنری، یکی از بخش های مبلمان، چندین کوسن و یا دیوار تاکیدی را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید.

برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در این سایت کلیه خدمات مربوط به فروش کاغذ دیواری و پوستر، زیر سازی و نصب کاغذ دیواری ، فروش و نصب کفپوش و پارکت، دیوارکوب و قرنیز ،موکت ، آینه و پنل های دکوراتیو 

برای تماس با ما از فرم زیر استفاده کنید:

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.