ایده هایی برای آلاچیق حیاط خانه

بدون ديدگاه

ایده هایی برای آلاچیق را در ویدئو ببینید.

آلاچیق حیاط ؛ آلاچیق ها را می توان از جمله فضاهایی نام برد که طراحی آن ها تا حد زیادی بر نحوه استفاده شان اثر می گذارد. آلاچیق حیاط منزل اگر جذاب و دعوت کننده باشد، می تواند شما را به کلی از فضای خانه تان بیرون کشیده و برای ساعات ممتد و طولانی مهمان محیط گرم خود کند. بله، منظور ما همین آلاچیق های شخصی و خودمانی است. همان هایی که اگر یکی از آن ها را در فضای حیاط یا بالکن خود داشته باشید، می توانید ادعا کنید یک قطعه از بهشت را در محل زندگی خود مالک هستید. این فضاهای کوچک با این که ساختشان هزینه و زمان چندان زیادی نیاز ندارد، می توانند نقش بسیار مهمی در شکل دادن زندگی روزمره ما داشته باشند. همین موضوع است که طراحی آن ها را در عین سادگی به یکی از مهم ترین بخش های طراحی فضای باز منزل تبدیل می کند. حال این که این بهشت کوچک را چطور می توان به زیبایی ایجاد کرد، موضوع مطلبی است که در این جا به آن خواهیم پرداخت.

با  دکور مال و این ایده ها همراه باشید تا بهشت محل زندگی خود را به گونه ای دیگر کشف کنید.

حیاط زیبا برای منزل را بخوانید!!!

استفاده از فضای تراس

تراس های بزرگ و دلباز یکی از بهترین فضاهای ممکن برای ساخت آلاچیق به شمار می آیند. اگر فضای ایجاد آلاچیق را در حیاط منزل خود ندارید و یا می خواهید آلاچیق را در نزدیکی خانه خود داشته باشید، این گزینه می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. آلاچیق را می توان با استفاده از چند تخته و به عنوان قسمتی مرتبط به ساختمان منزل ایجاد کرد. با این کار هم به تراس خود یک کاربرد متفاوت و جذاب داده اید و هم از یک آلاچیق فوق العاده در نزدیکی منزل خود بهره مند می شوید. اگر آلاچیق را در نزدیکی سالن نشیمن خود ایجاد کنید و راه دسترسی آن را به طور مستقیم از آن قسمت ایجاد نمایید، می توانید از فضای آن به عنوان یک نشیمن خارجی در محیط باز بهره ببرید که بسیار خوشایند خواهد بود.

این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم:  دکوراسیون باغ و منظره

برای مشاهده انواع مدل های جدید کاغذ دیواری ، پارکت ، کفپوش و پوسترهای سه بعدی، چمن مصنوعی  به همراه قیمت یه روز آن به سایت فروشگاه آنلاین دکورمال وارد شوید.

ایجاد فضای سبز در اطراف

یک آلاچیق را می توان با استفاده از گل کاری و ایجاد فضای سبز در اطراف به محیطی دلچسب و باصفا بدل کرد. اگر از موهبت داشتن یک باغ سرسبز بهره مند هستید که هیچ، اگر نه به فکر افتاده و حداقل به خاطر فضای آلاچیق هم که شده گیاهان را به فضای باز منزل خود دعوت کنید. می توان گفت هیچ چیز نمی تواند به اندازه داشتن یک فضای سرسبز و زیبا در اطراف آلاچیق روحیه بخش و دلچسب باشد. گیاهان می توانند یک فضای سوت و کور و خسته کننده را از این رو به آن رو کرده و محیطی فوق العاده برای وقت گذرانی های شما به وجود بیاورند.

به کارگیری گیاهان بالارونده در آلاچیق حیاط

از دیگر روش هایی که می توانید به کمک آن فضای آلاچیق خود را به زیبایی تعریف کنید، استفاده از گیاهان بالارونده است. گیاهان بالارونده از دیرباز با چارچوب آلاچیق ها در آمیخته و به عنوان جزیی از آن شناخته می شوند. این گیاهان، علاوه بر سایه ای که در فضای آلاچیق ایجاد می کنند، قادرند ظاهر ساده آن را به زیبایی تغییر دهند. البته برای بهره مند شدن از مزایای چنین گیاهانی، باید مدتی صبر و حوصله به خرج دهید و اجازه دهید تا بدنه آلاچیق را در بر بگیرند، اما مطمئن باشید زمان و تلاش شما نتیجه خواهد داد و فضای مطلوبی را به وجود خواهد آورد که از نشستن زیر آن لذت خواهید برد.

تعبیه شومینه در فضای باز

شومینه یکی از آن چیزهایی است که اگر در آلاچیق حیاط خود داشته باشید، می توانید از سردترین شبهای سال نیز در فضای باز و هوای آزاد لذت ببرید. چیزی که یک شب سرد در محیط خارج از خانه احتیاج خواهد داشت، گرمای دلچسب شومینه خواهد بود و بس. این دلیل به اندازه کافی برای تعبیه یک شومینه هر چند کوچک در فضای آلاچیق کفایت می کند. شومینه را می توانید دقیقا در همان جبهه آلاچیق که به دیوار چسبیده قرار دهید. روشنایی و گرمای شومینه می تواند یکی از دلچسب ترین روش ها برای ایجاد یک فضای عالی در آلاچیق باشد.

کمک گرفتن از عناصر طبیعی

آلاچیقی که قرار است در دل طبیعت ساخته شود، بهتر است با طبیعت همنشین و همرنگ باشد. این یعنی هر چقدر عناصر طبیعی را بیشتر در طراحی آلاچیق مد نظر خود منظور کنید، آن را بهتر با محیط اطرافش ارتباط خواهید داد. از جمله عناصر طبیعی که می توان در طراحی فضای آلاچیق مورد استفاده قرار داد، آب، سنگ و گیاهان هستند. به کارگیری گیاهان، پیش از این مورد بحث قرار گرفت. آب و سنگ نیز از دیگر عناصری هستند که می توانند حال و هوای طبیعت را به جان آلاچیق تزریق کنند. این عناصر تا حدی بر فضا تاثیر می گذارند که می توان گفت حتی اگر طبیعتی در اطراف آلاچیق وجود نداشته باشد، با به کارگیری آن ها به وجود خواهد آمد. یک نسخه مینیاتوری از طبیعتی که آلاچیق شما را در بر گرفته و آن را به زیبایی تمام می رساند. استفاده از تخته سنگ های بزرگ و حوض آب می تواند چنین فضایی را ایجاد کند.

هویت بخشی به قسمت های بلا استفاده

در گوشه و کنار فضای باز منازل همه ما قسمت هایی وجود دارند که بی استفاده باقی مانده و هیچ وقت مورد توجه واقع نشده اند. قسمت هایی که شاید اگر کمی در طراحی آن ها ابتکار و سلیقه به خرج داده شود، می توانند به کلی دگرگون شده و فضای اطراف و نمای کلی محیطی که در آن قرار گرفته اند را نیز دگرگون کنند. این قسمت ها که گاهی اوقات به خاطر فرم خود قابل استفاده نیستند و یا در گوشه ای پرت قرار گرفته اند، می توانند پتانسیل فوق العاده ای برای طراحی یک آلاچیق دنج و منحصر به فرد داشته باشند. تنها کاری که در رابطه با این قسمت ها باید انجام دهید، این است که آن ها را پیدا کنید و ببینید که با فضایی که در دسترس می گذارند چه می توان کرد. شاید در پس چهره بلا استفاده آن ها، محیط گرم و دوست داشتنی آلاچیق آینده شما نهفته باشد.

طراحی خاص با فرم های متفاوت

زمانی که از آلاچیق حیاط و طراحی آن صحبت می شود، احتمالا فرم شناخته شده آن اولین تصویری است که در ذهن تک تک ما نقش می بندد. حال این که فرم آلاچیق شما می تواند به کلی با تعریف معمول آن تفاوت داشته و حال و هوای کاملا منحصر به فردی داشته باشد. برای مثال یک آلاچیق می تواند با یک دسته تخته چوب باریک در سطحی کوچک ایجاد شود و به کمک یک سکوی منحنی شکل تعریف شود. آلاچیق شما قرار است جایی باشد برای گذراندن اوقاتی که نمی خواهید در فضای بسته منزلتان بمانید و این یعنی هر فضایی که چنین امکانی را در کنار ایجاد آسایش و راحتی برای شما فراهم کند، نقش مورد نظر شما را در بر خواهد گرفت. خودتان را از قید و بند فرم های تعریف شده و تکراری رها کنید و با فرمی که خودتان انتخاب کرده اید، آلاچیقی بسازید که در عین برآورده کردن آن چه می خواهید، زیبا، خاص و منحصر به فرد باشد. به خاطر داشته باشید که فرم آلاچیق شما می تواند به منزله بخشی از هویت محل زندگی تان شناخته شود.

اگر همین الآن هم صاحب یک آلاچیق هستید، با به کار بردن ایده های جدید و کمی سلیقه و تنوع می توانید جان دیگری به فضای آن ببخشید. مطمئن باشید فضای آلاچیقی که شما یک بار به آن جان بخشیده اید، هر روز و هر شب فضایی برای جان بخشیدن به شما و زندگی روزمه تان خواهد بود. دست به کار شوید و همین حالا به سادگی بهشت شخصی کوچکتان را به وجود آورید.

برای مشاهده انواع مدل های جدید کاغذ دیواری ، پارکت ، کفپوش و پوسترهای سه بعدی  به همراه قیمت یه روز آن به سایت فروشگاه آنلاین  دکورمال وارد شوید.

کلمات کلیدی: ایده هایی برای آلاچیق حیاط خانه ، طراحی آلاچیق ، آلاچیق حیاط ، چگونه یک آلاچیق طراحی کنیم ، مدل های آلاچیق ، ایده های آلاچیق 

دکور مال | نمایندگی اصفهان | بزرگترین سامانه بازسازی و زیبایی منازل، برای ارتباط با ما از طریق فرم تماس زیر و یا ایمیل اقدام فرمایید.

 

DecorMal.shop@gmail.com

دکور مال

| بازسازی | زیباسازی | 

 | نمایندگی اصفهان |

 decormal.ir 

فرم ثبت سفارش | کاغذ دیواری | بازسازی | زیباسازی |

با استفاده از فرم زیر می توانید درخواست و سفارش خود را به ما ارایه کنید. کارشناسان ما در اسرع زمان با شما تماس می گیرند.
  • برای اینکه کارشناسان ما با شما تماس بگیرند لطفا شماره موبایل یا تلفن خود را درج کنید.
  • در این بخش به طور مختصر از نوع درخواست خودتان مانند |سفارش کاغذ دیورای | سفارش زیباسازی | سفارش پارکت | سوال های درخواستی | به ما بگویید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.