اشنایی با رنگ زرشکی و تاثیرات آن در دکوراسیون داخلی

بدون ديدگاه

در این ویدئو شما را با اصول ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان آشنا کرده ایم!

زرشکی یکی از رنگ ها ی جذاب وفوق العاده خیره کننده است و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به این رنگ علاقه نداشته باشد اما استفاده از رنگ ها بدون اطلاع از ویژگی ها وتاثیرات ان کار معقولی نمی باشد بنابراین ما دراین بخش به شرح کامل این رنگ وهمچنین شیوه ی بکارگیری ان در دکوراسیون داخلی می پردازیم.

معرفی رنگ زرشکی زرشکی رنگ سرخ سیر است که اندکی آبی هم در آن دیدن می شود و در نتیجه در میان دو رنگ سرخ و ارغوانی جای دارد، رنگی شبیه رنگ زرشک.

در فارسی میانه به این رنگ‌ها «کرمست» می‌گفتند؛ که همریشه با Cramoisi فرانسوی است. «قرمز» معرب این واژه است و در زبان عربی به زرشکی قرمز میگویند، ولی ترک‌ها قرمز را برای رنگ سرخ به کار میبرند.

نمادشناسی رنگ زرشکی موقعیت اجتماعی زرشکی نماد موقعیت اجتماعی افراد محسوب می‌شود.

خون شهیدان رنگ زرشکی نماد خون پاک شهیدان است.

عشق برای ابراز عشق بیشتر از گل رز قرمز استفاده می‌شود به همین دلیل رنگ زرشکی نماد عشق شناخته می‌شود.

نجابت رنگ زرشکی نماد پاکی، نجابت و بی گناهی است.

شخصیت شناسی رنگ زرشکی افرادی که به رنگ زرشکی علاقه دارند، بسیار جاه طلب و خودخواه هستند، سریع تصمیم می‌گیرند و به نظرات دیگران اهمیت نمی‌دهند این افراد به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و همیشه دوست دارند که در مرکز توجه باشند و در یک جمع همه‌ی توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند.

خواص و خصوصیات و تاثیر رنگ زرشکی بر بدن رنگ زرشکی باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. رنگ زرشکی با افزایش متابولیسم بدن باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود. استفاده از رنگ زرشکی باعث افزایش فشار خون و افزایش میل جنسی در افراد خواهد شد.

رنگ زرشکی نشانه چیست؟ رنگ زرشکی در دوران ملکه الیزابت، نشانه موقعیت اجتماعی بالای افراد بوده است گل رز زرشکی نشانه عزاداری در آمریکای شمالی است رنگ زرشکی یکی از بهترین و پرکاربرد‌ترین رنگ‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن محسوب می‌شود. زرشکی یکی از رنگ‌های پرکاربرد برای دکوراسیون روز ولنتاین و کریسمس است زرشکی نشانه شور، اشتیاق و احساسات است

همه چیز درباره رنگ زرشکی رنگ زرشکی بین دو رنگ قرمز یا سرخ و ارغوانی قرار گرفته است رنگ زرشکی یکی از رنگ‌های اصلی در پرچم‌های نپال و لهستان است رنگ زرشکی به عنوان رنگ ملی کشور نپال شناخته می‌شود پرنده‌ی شهد خوار که به رنگ زرشکی است، پرنده ملی کشور سنگاپور محسوب می‌شود

 

نام انواع سنگ‌های زرشکی رنگ کوپریت، الماندین، یاقوت، تورمالین و گوشنیت از جمله سنگ‌های قرمز رنگ در طبیعت محسوب می‌شوند.

گل‌های زرشکی رنگ گل رز قرمز، کوکب، گل پیچک، گل لاله و گل ویره یا بالا رونده از گل‌های زرشکی رنگ در طبیعت هستند.

میوه‌های زرشکی رنگ زرشک، تمشک، زغال اخته، انار و میوه اژد‌ها از میوه‌های زرشکی رنگ هستند.

دکوراسیون رنگ زرشکی نمادی از قدرت رنگ در دکوراسیون موضوعی است که شاید کمتر از سایر اجزای تاثیرگذار بر دکوراسیون مورد توجه قرار گیرد، اما رنگ‌ها در دکوراسیون منزل انعکاس مستقیمی از شخصیت هستند و به صورت روزانه می‌توانند بر روحیه و افکار ما تاثیر بگذارند.

تاثیر رنگ‌ها بر عوامل متعددی، چون سن، جنسیت، زمینه قومی و آب و هوا نیز ارتباط دارند و همچنین با ترکیب با سایر رنگ‌ها در کنار هم می‌توانند میزان تاثیرپذیری را بیشتر یا کمتر نمایند.

روانشناسی رنگ زرشکی در دکوراسیون رنگ زرشکی رنگ طبیعت است و بسیار در گل‌های زیبای موجود در طبیعت یافت می‌شود، زرشکی رنگی قوی و متمایل به قرمز گل سرخی در ترکیب با مقداری مشکی است البته طیف رنگی زیادی را شامل می‌شود در بعضی ترکیبات رنگی است که مقداری با آبی ترکیب شده است و از قرمز خالص تیره‌تر است در نمادگرایی این رنگ نمادی از قدرت و رنگ عشق است که برگرفته از خصوصیات رنگ قرمز نیز است، زرشکی رنگی سلطنتی، نجیب و لوکس محسوب می‌شود. در قدیم در زبان فارسی میانه به این رنگ‌ها «کرمست» می‌گفتند؛ که هم ریشه با Cramoisi در زبان فرانسوی است. معادل این رنگ به زبان انگلیسی CRIMSON است.

از مهمترین تأثیرات رنگ زرشکی در دکوراسیون فضا می‌توان به آرامش بخشی در محیط و پرهیز از افسردگی اشاره کرد که برای ایجاد فضایی شیک و آرامش بخش با رنگ زرشکی بهتر است از تضاد‌های رنگی در فضا استفاده نکنید، زیرا تعادل بصری در هماهنگی با این رنگ بیشتر است. قرمز که رنگ اصلی تشکیل دهنده زرشکی است رنگ عشق و علاقه است. اگر شما به خاصیت رنگ‌ها اهمیت می‌دهید بهتر است بدانید رنگ قرمز می‌تواند در تمام حالات موثر باشد می‌تواند آغازگر شادی و شور باشد البته زیاده روی در این رنگ می‌تواند سبب ایجاد خشم شود به همین سبب بسیار مهم است که تعادل را در دکوراسیون با ترکیب رنگ‌های مناسب ایجاد کنید. رنگ زرشکی رنگ گرمی است و به همین خاطر بایستی پیش از انتخاب ترکیب‌های رنگی مناسبی انتخاب کنید این رنگ می‌تواند در ترکیب با رنگ‌های سرد، فضایی متعادل ایجاد کند.

برای استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون نیازی نیست که حتما از اجزای اصلی مانند رنگ مبلمان و یا دیوار‌ها و یا کابینت‌ها از ان استفاده کنید می‌توانید با استفاده از پس زمینه رنگ سفید به صورت افزودن المان‌های دکوری و یا اکسسوری‌ها آن را به خانه آورده و رنگ‌های خنثی را از یکنواختی خارج کنید به این صورت از مزایای پویایی و انرژی بخشی این رنگ بهره گیرید. از مهمترین تأثیرات رنگ زرشکی در فضا میتوان به آرامش بخشی در محیط و پرهیز از افسردگی اشاره کرد.

استفاده از رنگ زرشکی ضمن بسته کردن محیط، زیبایی و آرامش را به ارمغان می‌آورد. برای ایجاد فضایی شیک و آرامشبخش با رنگ زرشکی بهتر است از تضاد‌های رنگی در فضا استفاده نکنید.

این امر از اغتشاش بصری جلوگیری میکند. برخی از مبلمان شرکت چوب و هنر همچون مبلمان نوئل با بدنه چوبی و فرم منحنی این ویژگی رنگ زرشکی را تقویت میکند.

میتوان رنگ بدنه چوبی مبلمان نوئل را با لوستر‌هایی که به لحاظ فرمی، متریال و رنگی با آن همخوان هستند، هماهنگ و مرتبط نمود

کلمات کلیدی: آشنایی با رنگ زرشکی ، رنگ زرشکی نشانه چیست ، روانشناسی رنگ زرشکی در دکوراسیون ، همه چیز درباره رنگ زرشکی ، اصول انتخاب رنگ زرشکی در دکوراسیون داخلی

دکور مال | نمایندگی اصفهان | بزرگترین سامانه بازسازی و زیبایی منازل، برای ارتباط با ما از طریق فرم تماس زیر و یا ایمیل اقدام فرمایید.

 

DecorMal.shop@gmail.com

دکور مال

| بازسازی | زیباسازی | 

 | نمایندگی اصفهان |

 decormal.ir 

فرم ثبت سفارش | کاغذ دیواری | بازسازی | زیباسازی |

با استفاده از فرم زیر می توانید درخواست و سفارش خود را به ما ارایه کنید. کارشناسان ما در اسرع زمان با شما تماس می گیرند.
  • برای اینکه کارشناسان ما با شما تماس بگیرند لطفا شماره موبایل یا تلفن خود را درج کنید.
  • در این بخش به طور مختصر از نوع درخواست خودتان مانند |سفارش کاغذ دیورای | سفارش زیباسازی | سفارش پارکت | سوال های درخواستی | به ما بگویید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.